کرج، چهارراه طالقانی، روبروی برج آموت، خیابان قائم، پلاک 125

آموزشگاه موسیقی آوا قصد دارد که با برگزاری دوره‌ای تحت عنوان "دوره مربیگری موسیقی کودک و نوجوان"، شرایطی را برای اشتغال‌زایی افراد ایجاد کند. متقاضیان و علاقه‌مندان به این حوزه می‌توانند با شرکت در این دوره، توانایی‌ها و مهارت‌های لازم را کسب کنند. سپس با گذراندن دوره کارآموزی و کسب موفقیت، فعالیت خود را به‌صورت حرفه‌ای در این زمینه آغاز کنند. اگر تمایل دارید که در مورد این دوره، شرایط و ویژگی‌های آن بیشتر بدانید، پس تا پایان مطلب همراه ما باشید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به اینستاگرام آموزشگاه موسیقی آوا "ava.music.academy" مراجعه کنید.

آموزشگاه موسیقی آوا مدتی است که در جهت ارتقا سطح آموزش موسیقی به کودکان، اقدام به استفاده از روش‌های استاندارد کرده است. برخلاف تصور عامه که تدریس به کودکان را کاری ساده در نظر می‌گیرند، آموزش به کودکان و پرورش آن‌ها تا قبل از 7 سالگی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. سن کودکی مخصوصا تا قبل از هفت سالگی، دوران طلایی یادگیری برای هر انسانی است. معلمین کاربلد و دانا که به روش‌های استاندارد آموزشی آشنا بوده و شناخت کافی از قابلیت‌ها و توانایی‌های انسان در سنین مختلف را داشته باشند، می‌توانند اثری خارق‌العاده در زندگی و آینده فرد باقی بگذارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه کلیک کنید.


از طرفی از آنجا که در اکثر مراکز آموزشی مانند مهدهای کودک و مدارس غیردولتی، آموزش موسیقی در اولویت قرار گرفته است و مدیران و خانواده‌ها به اهمیت آموزش آن پی برده‌اند، وجود مربیان آگاه بسیار حیاتی شده است. فلذا با توجه به اهمیت آموزش به کودکان که در بین آن‌ها آموزش مهارت و هنر موسیقی، جایگاه ویژه‌ای در رشد ذهنی، افزایش عملکرد مغز و مهارت‌های حرکتی و رفتاری دارد، آموزشگاه آوا بر آن شده است که آموزش و تربیت مربیان آگاه و دانا را در دستور کار خود قرار دهد. اما آیا می‌دانید که این مربیان، چه مشخصه‌ها و ویژگی‌هایی را باید داشته باشند. اگر می‌خواهید بیشتر بدانید، کلیک کنید و از نظرات استاد فرزاد حکیم رابط در این مورد مطلع شوید.

این دوره به دو بخش تقسیم میگردد:
بخش اول:
این قسمت شامل آموزش مباحث تئوریک و عملی است. طول این دوره 50 ساعت بوده که کلیه مطالب کاربردی آموزش داده می‌شوند. خلاصه سر فصل مطالب به شرح زیر است:
1- تئوری پایه‌ای موسیقی و استدلال مباحث تئوری
2- فلسفه آموزش موسیقی به کودکان به روش ارف
3- روش‌های تئوری و عملی علاقه‌مندسازی کودکان به موسیقی در گروه‌های سنی مختلف
5- آشنایی مقدماتی با روان‌شناسی کودک و بررسی چگونگی ایجاد ارتباط با کودکان با توجه به شخصیت هرکدام از آن‌ها
6- نوازندگی سازهای ارف در دو بخش
الف) تکنیک‌های نوازندگی برای مربیان
ب) روش‌های آموزش نوازندگی این سازها به کودکان
7- آموزش تمرین‌های مفید برای افزایش تمرکز، دقت، حوصله، سرعت عمل ذهن و سرعت عمل فیزیکی
8) آموزش فلوت ریکوردر در دو بخش
الف) نوازندگی فلوت برای مربیان
ب) روش تدریس فلوت به کودکان
9) آموزش گروه نوازی
10) آموزش روش تقسیم‌بندی کلاس‌ها بر اساس گروه سنی کودکان و برنامه‌ریزی آموزشی برای اتمام دوره در تاریخی مشخص
11) آموزش مدیریت کلاس
12) مدیریت برخورد با اولیا
13)چگونگی شناخت شخصیت هنرجویان و روش برخورد با آن‌ها در امر آموزش
14) روش‌های رهبری و هدایت گروه ارکستر کودکان
15) ارکستراسیون و تنظیم قطعات برای گروه کودکان با توجه به تعداد افراد حاضر در گروه‌ها
16) چگونگی هدایت کودکان برای انتقال به کلاس ساز تخصصی با توجه به شخصیت هر فرد و توانمندی او در موسیقی
پس از اتمام موفقیت‌آمیز این مرحله مقدماتی و قبولی در آزمون پایانی به شرکت‌کنندگان مدرک موقت اعطا خواهد شد.
بخش دوم:
دوره کارآموزی شامل حداقل 200 ساعت حضور در کلاس همراه با استاد است. در این مرحله شرکت‌ کنندگان باید در کنار استاد در یک کلاس از ابتدا تا انتها (کنسرت پایانی هنرجویان کلاس) حضور داشته باشند و تمام موارد فراگرفته شده را به‌صورت تجربی و عملی نیز در یک کلاس واقعی تجربه کنند. بدیهی است با توجه به اینکه کلاس کودکان در گروه‌های سنی مختلف تشکیل می‌شود و از طرفی توان ادراکی، مهارت‌های حرکتی و در کل قدرت جذب، دریافت و آموزش‌پذیری هر گروه سنی با دیگری متفاوت است، روش آموزش به هر گروه سنی و حتی طرز برخورد مربی با آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود. بنابراین به کارآموزان توصیه می‌گردد که دوره کارآموزی خود را در چند جلسه با گروه‌های سنی مختلف پی بگیرند. برای مشاهده نظرات شرکت کنندگان کلیک کنید.

پس از اتمام موفقیت‌آمیز دوره کارآموزی، با برگزاری جشن فارغ التحصیلی، به شرکت‌کنندگان مدرک دائمی اعطا خواهد شد. همچنین برای اشتغال ایشان، کمک‌ها و راهنمایی‌های لازم انجام خواهد گرفت. لازم به ذکر است از بین شرکت‌کنندگان، نفرات منتخب و پر تلاش جهت اشتغال در آموزشگاه جذب خواهند شد.

همچنین همانطور که در قسمت‌های فوق ذکر شده است، اینستاگرام آموزشگاه موسیقی آوا "ava.music.academy" برای دریافت اطلاعیه‌ها یا کسب اطلاعات بیشتر منبع بسیار عالی است.
نرم افزار مدیریت آموزشگاه موسیقی | موزیک آکادمی