داینا لوچیا آداما

داینا لوچیا آداما

پیانو، آواز، گروه کر
سازتخصصی: پیانو
تحصیلات: کارشناسی ارشد از دانشگاه دولتی اتریش
پیشینه هنری
دا ینا آداما Daina Adama
کارگردان تئاتر، آهنگساز، مدرس پیانو و آواز
داینا آداما آدم کویچوته در ویلنیوس، پایتخت لیتوانی به دنیا آمده و در وین، پایتخت اتریش زندگی کرده است.
فارغ التحصیل آواز و آهنگ سازی با گرایش آموزش کودکان از فرهنگستان موسیقی و تئاتر ویلنیوس، و فارغ التحصیل کارگردانی تئاتر موزیکال از دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین است. وی متأهل است و با همسرش دکتر مرتضی رزم آرا، زبان شناس در ایران زندگی می کند.
خانم آداما به عنوان مدرس تاریخ موسیقی، سُلفِجو، پیانو و کُر در مدرسه ی موسیقی و فرهنگستان موسیقی و تئاتر در ویلنیوس، و استاد آواز و پیانو در وین اتریش به صورت تدریس خصوصی فعالیت داشته.
در بهار 1393، کارگردان اُپرای فلوت سحرآمیز موتسارت W.A.Mozart با گروه اپرای ایرانی- اتریشی (AIO) در تالار وحدت، تهران بوده. علاوه بر این، او پروژه های بسیاری در کشورهای مختلف اروپایی، از جمله کارگردانیG. Donizetti / Lelisir damore در تئاتر شهر دولتی شهر کلایپدای لیتوانی در سال 2013 داشته که بهترین نمایش سال شناخته شد و در 2014 در جشنواره اپرای راینزبرگ آلمان دو اپرای روسی اجرا کرد که از بهترین پروژه های تاریخ جشنواره شناخته شدند.
دستیار کارگردان در بسیاری از پروژه ها چون اپرای دولتی وین اتریش، کامرا اپرای وین اتریش، فولکس اپرای وین اتریش، تئاتر اپرای ملی لیتوانی، جشنواره ی بین المللی راینزبرگ در آلمان، تئاتر اندر وین در وین اتریش و مانند این ها بوده.
داینا آداما آهنگ ساز فیلم مستندِ Kražiai در لیتوانی نیز بوده است. افزون بر آن، کار آهنگ سازی را با ارکستر ملی لیتوانی و دیگر نوازندگان اجرا کرده است مثلاAve Maris Stella در لیتوانی از جمله آن ها در سال 2014 به شمار می آید. همچنین وی کنسرت های زیادی در لیتوانی و خارج از آن ( فرانسه، بلژیک ، اسپانیا، ایتالیا ، سوئد، نروژ، استونی، لهستان، آلمان، لوکزامبورگ هلند)، چه به صورت تنها چه به صورتِ کُر Schola Gregoriana Vilnensis Sine nomine, Ensemble St. Stephans Dom, Ars Musica در کارنامه خود داشته است.
او همچنین، گواهی کارگاه آموزشی Monserrat Caballe را در آندورا دریافت کرده است.
از دیگر اقداماتِ خانم داینا آداما این است که اولین بار در لیتوانی سی دی CD موسیقی مذهبی قرون وسطایی را تحت عنوان Laetare او بیرون داد و برای اولین بار در لیتوانی برنامه ی Hildegarda von Bingen را اجرا کرده است.
او پیوسته به عنوان منتقدِ موسیقی و تئاتر در بسیاری از مجلات و نشریات فعالیت داشته است.
فیلم نامه ی فیلم مستندِ وقتی که نور می رقصد درباره امام رضا (ع)، نیز از فعالیت های دیگر اوست که نوشته است.
از سال 2009 با مرکز اسلامی امام علی (ع) و مرکز اسلامی وین (IBIKUZ) در تهیه و اجرای برنامه های فرهنگی و هنری برای کودکان و زنان همکاری داشته است.
در حال حاضر داینا آداما در آکادمی موسیقی کوک و آوا به عنوان مدرس پیانو، آواز و کر اشتغال دارد و کنسرت های متعددی اجرا می کند. همچنین در مرکز فرهنگی اتریش در تهران (KFӦ( با کر کودکان Edelweiss به عنوان پیانیست و کارگردان، و مدرس آواز مشغول است.
او به زبان های آلمانی، روسی و لیتوانیایی تسلط دارد و انگلیسی، فرانسه، ایتالیایی و فارسی هم می داند.
روزهای حضور
شنبه، چهارشنبه
بازگشت
آموزشگاه موسیقی آوا
info@ava-academy.irایمیل آموزشگاه موسیقی آوا
+98 26 327 18 779
+98 26 327 14 182
تلفن آموزشگاه موسیقی آوا
کرج- چهارراه طالقانی-روبروی برج آموت - خیابان قائم- پلاک125 آموزشگاه آواتلفن آموزشگاه موسیقی آوا
در حال بارگذاری ...