6 بازی خلاق برای کودکان

بازی‌های خلاق کودکان

آیا می‌دانید بازی‌های کودکان تاثیر بسیار زیادی بر هوش و استعداد آینده آن‌ها خواهد داشت؟ در این مقاله به شش نوع از این بازی‌ها می‌پردازیم

شن ‌بازی:

وسایل مورد نیاز: جعبه شن یا رفتن به کنار ساحل

روش انجام کار: کودک دست‌هایش را داخل شن فرو می‌کند. وقتی خوب دست‌هایش پوشیده شد، از او بخواهید سعی کند تا انگشتان دو دستش از زیر شن‌ها هم دیگر را بگیرند. هم چنین از او بخواهید تا دست‌هایش را در زیر شن‌ها تکان بدهد. در مرحله بعد می‌توانید روی پاهای او را هم شن بریزید و همین فعالیت را با پاهایش انجام دهید.

 

اتوبوس، کشتی یا قطار

روش انجام کار: ممکن است برای عبور و مرور در شهر از یک وسیله نقلیه خاص استفاده کنید و از شیوه‌های دیگر استفاده نکنید. برای نمونه ممکن است با وسیله نقلیه شخصی به عبور و مرور بپردازید. اگر چنین است، یک روز به همراه کودک‌تان از یک وسیله عمومی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید (مثلا اتوبوس‌های عمومی ‌یا مینی‌بوس) استفاده کنید و گشتی در شهر بزنید. مطمئنا کودک‌تان از این سفر لذت بسیاری خواهد برد و سفر فوق برای هر نفر شما آموزش پرباری خواهد بود.

ورزش کردن به همراه شعر خواندن

روش انجام کار: یک شعر جالب انتخاب کنید. آن را با صدای بلند بخوانید. هر شعری برای خود حرکت، آهنگ، ریتم و احساس دارد. در هر حال با کودک خود هنگام خواندن اشعار، حرکات جالبی به تناسب شعر انجام دهید.

بازی‌های خلاق کودکان

افکار روشن

روش انجام کار: با کودک‌تان دراز بکشید و چشم‌هایتان را ببندید و به آرامی‌ صحبت کنید. بگویید که ما هر دو در سایه دراز کشیده‌ایم. سایه‌ای که خیلی دل‌پذیر است. نفس عمیق بکشید و احساس کنید در آرامش کامل هستید. تمام ناراحتی‌ها و غم و غصه‌هایتان را بیرون بریزید. نفس کشیدن را با خوشحالی ادامه دهید. نفس کشیدن و به ذهن آوردن افکار، احساسات خالص و بدون غم و غصه، افکار و احساسات ناخوشایند را از ذهن‌تان بیرون می‌کند و باعث می‌شود مملو از احساس شادکامی ‌شوید. به این ترتیب، شما و فرزندتان، احساس نزدیکی بیشتری با هم خواهید کرد.

بریدن و چسباندن گل‌ها

وسایل مورد نیاز: گل‌های تازه،کتاب سنگین، مقوا، چسب، پلاستیک نازک سفید رنگ یا کاغذ سلفون، قیچی، روزنامه.

روش انجام کار: کتاب را باز کنید و گل‌ها را لای روزنامه، بین صفحه‌های کتاب قرار دهید. همه گل‌ها را به همین صورت بین صفحه‌های کتاب جا بدهید. کتاب را ببندید و چند روز صبر کنید. وقتی گل‌ها خشک شدند، آنها را با دقت بردارید. پلاستیک را دو سانتیمتر بزرگ‌تر از مقوا ببرید. حالا گل‌ها را روی مقوا بچسبانید و روی آن را با پلاستیک بپوشانید و دور آن را چسب بزنید. قسمت‌های تاخورده و گوشه را صاف کنید تا گل‌ها به حالت طبیعی خود روی تابلو بمانند.

ابزار ساده‌ای برای تولید صدا و ریتم

وسایل مورد نیاز: بطری‌های پلاستیکی گردن باریک، برنج، لوبیا، ارزن، ماکارونی، نوار چسب.

روش انجام کار: بطری‌ها را پر از برنج، لوبیا، ماکارونی و ارزن کنید. در آن‌ها را محکم با نوار چسب ببندید. با نوار چسب برای‌شان دستگیره بسازید. بهتر است برای هر کودک دو عدد از آن‌ها تهیه کنید. حالا اجازه دهید کودکان آن‌ها را به دست بگیرند و تشویق‌شان کنید تا با تکان دادن و به هم زدند ست‌ها صدا تولید کنند. می‌توانید با پخش یک موزیک مفرح از کودکان بخواهید تا با تکان دادن بطری‌ها صدا تولید کنند و همراه آن حرکت کنند.

آموزشگاه موسیقی آوا
info@ava-academy.irایمیل آموزشگاه موسیقی آوا
+98 26 327 18 779
+98 26 327 14 182
تلفن آموزشگاه موسیقی آوا
کرج- چهارراه طالقانی-روبروی برج آموت - خیابان قائم- پلاک125 آموزشگاه آواتلفن آموزشگاه موسیقی آوا
در حال بارگذاری ...